18 Квітня, 2014 Корисні статті

Що потрібно для того, щоб відкрити медичну клініку

Якщо Ви збираєтесь відкрити медичну клініку і Ви не впевнені щодо того, яким критеріям повинна відповідати вищезазначена клініка, пропонуємо Вашій увазі перелік основних таких критеріїв:

1. Приміщення. Якщо Ви плануєте проводити декілька видів медичної практики, то необхідно для цього забезпечити використання різних приміщень, оскільки використовування одного кабінету, в якому провадиться медична практика, за різними функціональними призначеннями не допускається. Також необхідна наявність входу та умов для вільного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями.

2. Медичні прилади. Застосовуються виключно після їх державної реєстрації і повинні відповідати встановленим законодавством вимогам.

3. Медичні працівники. Медичною діяльністю можуть займатись особи, які мають відповідну спеціальну освіту і відповідають єдиним кваліфікаційним вимогам, відповідно до законодавства України.

4. Отримання ліцензії. Для того, щоб отримати медичну ліцензію необхідно подати до органу ліцензування заяву та пакет документів. У період 10 днів з дня надходження заяви та документів приймається рішення про надання чи не надання ліцензії та у строк 3 дні направляється листом заявнику. Ліцензіат зобов'язаний повідомляти орган ліцензування про всі зміни даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії. У разі виникнення таких змін ліцензіат зобов'язаний протягом десяти робочих днів подати до органу ліцензування відповідне повідомлення в письмовій формі разом з документами або їх нотаріально засвідченими копіями, які підтверджують зазначені зміни.

5. Після отримання ліцензії Вам необхідно буде розмістити у доступному для пацієнтів місті інформацію щодо найменування суб’єкта господарювання (або ПІБ для фізичних осіб-підприємців), копію ліцензії та копію виписки, перелік та вартість послуг, які відповідно до законодавства надаються пацієнтам, відомості про керівництво (прізвище, ім'я, по батькові керівника, його заступників) та лікарів ліцензіата (прізвища, імена, по батькові, посади, категорії), книгу відгуків та пропозицій громадян тощо.

За детальною інформацією звертайтесь до спеціалістів Юридичної фірми БЛІСС!