18 Березня, 2016 Корисні статті

Роз'яснено особливості оподаткування зарплати

Військовим збором обкладається сума доходу у вигляді зарплати (в т.ч. за сумісництвом), нарахованої на підставі трудового договору або винагороди, виплаченої за цивільно-правовим договором. До такого висновку прийшла ДФС в листі №4644 / 6 / 99-99-17-03-03-15. Згідно п. 163.1 ст.163 ПК, об'єктом оподаткування платника податку є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого зокрема, включаються:

  • доходи у вигляді зарплати, нараховані платнику податку відповідно до умов трудового договору;
  • суми винагород та інших виплат, нарахованих платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору.

Відповідно до п. 164.6 ст. 164 ПК при нарахуванні доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована зарплата, зменшена на суму єдиного внеску, страхових внесків до накопичувального фонду, а у випадках передбачених законом, - обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги при наявності.

При нарахуванні доходів у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами на виконання робіт (надання послуг) база оподаткування визначається як нарахована сума такої винагороди, зменшена на суму єдиного внеску.

Оскільки з 1 січня 2016 року скасоване утримання єдиного внеску із зарплати найманих працівників, то під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування ПДФО визначається як нарахована зарплата, зменшена на суми страхових внесків, а також на суму податкової соціальної пільги при наявності.

При цьому база оподаткування ПДФО при нарахуванні доходів у вигляді винагороди, яка виплачується фізособам, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами, дорівнює нараховану суму такої винагороди, до якому застосовується ставка 18%.

Крім того, об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені в ст. 163 ПК, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. Ставка збору - 1,5% від об'єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 16.1 підрозділу 10 розділу ХХ ПК. Нарахування, утримання та сплата збору до бюджету здійснюються в порядку, встановленому ст. 168 ПК.

Источник: http://jurliga.ligazakon.ua/news/2016/3/14/142659.htm