20 Червня, 2017 Корисні статті

Що робити, якщо прийшов перевіряючий ДФС з позаплановою виїзною перевіркою

Ні для кого не секрет, що останнім часом почастішали випадки документальних і позапланових виїзних перевірок компаній України територіальними органами Державної фіскальної служби (ДФС). Як правило, перевіряють дотримання податкового та валютного законодавства, нарахування та сплату податків за конкретний часовий період.

Підставою для таких перевірок є постанова судді або прокурора в ході досудового розгляду справи.

Практика показує, що власники і директори підприємств дізнаються про свою причетність до справи тільки після отримання повідомлення про перевірку представниками ДФС.

Чи варто оскаржувати наказ про перевірку

Оскаржити наказ в судовому порядку можна, проте це не допоможе уникнути позапланової виїзної перевірки ДФС.

Навіть при своєчасній подачі позову в адміністративний суд через брак судьїв розгляд справи буде призначено лише через кілька місяців.

Юристи Юридичної фірми «Блісс» радять оскаржувати наказ про перевірку, якщо ви впевнені у своїй правоті. На підставі позитивного рішення судового органу можна буде скасувати акт перевірки та податкове повідомлення-рішення.

Але в будь-якому випадку, подача позову до суду не є підставою для скасування позапланової виїзної перевірки.

Основні помилки в поведінці підприємців

Перша реакція керівника підприємства після отримання наказу про перевірку - нікого не впускати і ніяких документів не надавати. Однак така поведінка ні до чого доброго не приведе - в очах перевіряючих ви будете «підприємством з секретом». Це означає, що шукати будуть довго і ретельно.

Змиритися і прийняти перевіряючих ДФС з розпростертими обіймами - теж не варіант. Потураючи кожної «примхи» податківців, ви нічого не доб'єтеся. Навпаки, отримаєте акт з переліком недоліків, який неможливо буде оскаржити в суді.

Саме завдяки таким наївним і лояльним підприємцям представники ДФС виконують «план».

Правильна поведінка з податківцями

Щоб підприємство не робило, позапланова виїзна перевірка все одно відбудеться. Це треба прийняти і до дій податківців ставиться спокійно.

У Податковому кодексі України написано, що податкова перевірка не повинна перешкоджати робочому процесу компанії. Наприклад, якщо основні операції проводите до 12:00, запрошуйте представників ДФС післе 13:00.

Перевіряючим нема чого перебирати абсолютно всі документи, наявні на підприємстві. Надавайте тільки те, що вимагають.

Оборотно-сальдові відомості, картки рахунків віддавайте перевіряючим лише в паперовому вигляді, а не в електронному.

Обов'язково робіть описи переданих документів (копій та оригіналів) і стежте за тим, щоб перевіряючий не забув підписати ці описи.

Підводячи підсумок, можна відзначити, що не варто боятися позапланових виїзних перевірок податківців. Якщо ж ви не впевнені у своїй позиції, звертайтеся за допомогою до Юридичної фірми «Блісс», адже спокій клієнта - наша турбота.