18 Грудня, 2019 Новини компанії

Перевірка товару по штрих-коду

Реєстрація та отримання штрих-коду забезпечує ідентифікацію будь-якого товару незалежно від його характеристик, призначення та застосування.

Штрих-код дає можливість безпомилково визначити, до якої товарної позиції належить товар. Такий ідентифікаційний номер називають Глобальним номером товарної позиції. Знаючи, що означає та чи інша цифра на штрих-коді, можна отримати деяку інформацію про товар.

Так, перші зліва дві або три цифри позначають країну – виробника товару; наступні чотири цифри – підприємство-виробника; наступні п’ять цифр – найменування товару та його  властивості, остання цифра – контрольна і застосовується для перевірки правильності зчитування кодів сканером. Позначка «>»  означає, що це знак товару, виготовленого за ліцензією. 

Товари, що мають дуже малий розмір, можуть мати короткий код, що складається з восьми цифр.

Код країни привласнюється Міжнародною асоціацією EAN та ніколи не складається з однієї цифри.

Досить часто на товарі можна побачити надпис, наприклад, «Зроблено в Україні», а код, нанесений на етикетку, цій країні не відповідає.

Не варто відразу панікувати, якщо код країни на штрих-коді не збігається з написом "виготовлено в ....", і робити висновок про те, що товар-підробка.

Давайте розберемося, адже підстав для виникнення такої ситуації може бути декілька, і ось найбільш поширені з них.

Наприклад, штрих-код країни не збігається в зв'язку з тим, що підприємство було зареєстровано і отримало код не в своїй країні, а в тій, куди направлений основний експорт продукції або товар був виготовлений на дочірньому підприємстві. Крім того, товар може бути виготовлений в одній країні, а ліцензія підприємства з іншої країни.