04 Вересня, 2015 Новини компанії

З 1 вересня набрали чинності нові ставки судового збору

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 року, 1 вересня 2015 року запроваджуються нові ставки судового збору.

Законом впроваджено наступне:

 1. Зменшено кількість категорій судових справ, при розгляді яких судовий збір не сплачується. Тепер судовий збір справляється із заяви про обмеження цивільної дієздатності фізособи, визнання особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, а також з заяви про надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності.

 2. Суттєво зменшено кількість платників, що звільняються від сплати судового збору.

 З переліку пільговиків виключено позивачів у спорах, пов'язаних із дискримінацією, ряд держорганів (Мін’юст, АМКУ, ПФУ), прокуратуру, тощо.

 3. Скасовано пільги стосовно сплати судового збору суб'єктами владних повноважень у разі коли судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень.

 4. Відмінено право часткової сплати судового збору під час подання адміністративного позову майнового характеру.

Документом також передбачено:

 1. Відміна верхньої межі розміру ставок судового збору за подання до cуду позовної заяви майнового характеру. Законом визначено, що за подання такої позовної заяви юрособою чи фізособою-підприємцем справляється судовий збір в розмірі 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної зарплати, а якщо це фізособа, то дані цифри становлять 1% і 0,4 відповідно.

 2. Запроваджено диференціації ставок судового збору за категоріями платників (фізичні особи, юридичні особи) з перенесенням більшого навантаження на юридичних осіб.

 3. Вирівняно розмір ставок судового збору за подання позовних заяв до господарських та адміністративних судів. Зокрема, за поданням позовної заяви майнового характеру в обох юрисдикціях сплачується судовий збір в розмірі 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної зарплати (1218 грн).

 4. Скасовано норми щодо визначення розміру ставок судового збору у фіксованій грошовій сумі.

 5. Збільшено розміри ставок судового збору.