04 Вересня, 2018 Корисні статті

Заборона розпоряджатися авторськими правами на майбутні твори

Ви замислювалися, навіщо в ч. 3 ст. 33 Закону України «Про авторське право і суміжні права» норма, що забороняє укладати ліцензійні договори про надання права на використання творів, які ще не створені на момент укладення договору?

У Законі вона з'явилася в 2001 р., а з 2004 р. Цивільний кодекс України поширив заборону на ліцензію стосовно будь-яких об'єктів, права на які не виникли на момент укладення договору (ч. 5 ст. 1109). Ця заборона виник не на порожньому місці, а запозичений з європейських правопорядков.